مدارک مورد نیاز سفارت برای ویزای استرالیا

استرالیا واقعا منحصر به فرد و تنها کشور در جهان است که یک قاره کامل را پوشش می دهد و همچنین بزرگترین جزیره در جهان است. جمعیت استرالیا در حال حاضر حدود 23 میلیون نفر است که حدود یک چهارم جمعیت آن در خارج از کشور متولد شده اند. چندفرهنگی پر جنب و جوش استرالیا از ترکیبی از فرهنگ های بومی، اسکان اولیه اروپا و مهاجرت انبوه، ناشی می شود. به تنوع مردم خود افتخار می کند و از تنوع فرهنگ ها و غذاهایی که این کشور فراهم می کند لذت می برد. استیک و میگو باربیکیو شده از غذاهای استرالیاست که در شب کریسمس سرو می شود. برای آگاهی از شام کریسمس در کشور های مختلف این نوشته را بخوانید. استرالیا نیز یک کشور سکولار است، به این معنی که هیچ دین رسمی وجود ندارد. هر پایتخت دارای مکان هایی برای عبادت ادیان از سراسر جهان است. استرالیایی ها برای آزادی، تنوع، برابری و صلح، ارزش قائل هستند. مساحت آن ۷٬۶۱۷٬۹۳۰ کیلومتر مربع (۲٬۹۴۱٬۳۰۰ مایل مربع) می‌باشد و کشوری با نرخ شهرنشینی بسیار بالا است و بیشتر شهرهای این کشور در ساحل شرقی متمرکز هستند. اتباع خارجی برای ورود به این کشور باید ویزای استرالیا معتبر یا مجوز سفر دریافت کنند.

ویزای استرالیا
شرایط اخذ ویزای استرالیا

اطلاعات اولیه و شرایط ویزای استرالیا

ویزای استرالیا مجوزی است که به شما امکان می دهد برای مدت زمان مشخصی به استرالیا سفر کنید. برخلاف بسیاری از کشورهای دیگر، استرالیا مهر یا برچسب ویزا روی پاسپورت شما صادر نمی کند. در عوض، امتیازات ویزای شما به صورت الکترونیکی در یک پایگاه داده آنلاین ثبت می شود و زمانی که به استرالیا سفر می کنید، افسر مهاجرت پایگاه داده را بررسی می کند تا متوجه شود که آیا ویزا دارید یا خیر.

اتباع خارجی باید قبل از رسیدن به مرز استرالیا، ویزا یا مجوز سفر را دریافت کنند، در غیر این صورت اجازه ورود به آنها داده نخواهد شد. همه متقاضیان باید شرایط مربوط به ویزای استرالیا را که برای ویزای آنها اعمال می شود، داشته باشند. ویزای استرالیا که برای آن درخواست می کنید بستگی به هدف سفر شما دارد – چه برای گردشگری، تجارت، کار، تحصیل یا ملاقات با یکی از اعضای خانواده باشد. دارندگان گذرنامه بسیاری از کشورها می توانند به راحتی ویزا را به صورت آنلاین دریافت کنند، در حالی که برخی دیگر ممکن است مجبور باشند درخواست کاغذی را در سفارت یا کنسولگری ارائه کنند.

هر نوع ویزای استرالیا دارای شرایط  متفاوتی است که به طور کلی در زیر به آن اشاره شده است.

مدارک واجد شرایط بودن متقاضی (معیارهای واجد شرایط بودن بستگی به نوع ویزا دارد)
اهداف سفر سازگار با نوع ویزا
اثبات تمکن مالی
پرداخت هزینه مربوط به ویزای استرالیا (در صورت وجود)
آدرس ایمیل فعال برای دریافت ارتباطات در مورد درخواست ویزای الکترونیکی
رعایت خصوصیات عمومی و الزامات بهداشتی برای بازدید از استرالیا

سفر به استرالیا در طول کرونابه دلیل همه‌گیری ویروس کرونا، دولت استرالیا اقدامات موقتی از جمله الزامات بهداشتی فوق‌العاده برای محدودیت‌های ورود و سفر را که بر بازدیدکنندگان بین‌المللی تأثیر می‌گذارد، اجرا کرده است. استرالیا در 21 فوریه 2022 مرزهای خود را به روی مسافران کاملاً واکسینه شده باز کرد. مسافران به:

گواهی معتبر واکسیناسیون COVID-19
تکمیل فرم اظهارنامه دیجیتال مسافر
قرنطینه ممکن است در بدو ورود مورد نیاز باشد که توسط ایالت تعیین شده است

اطلاعات اولیه و شرایط ویزای استرالیا
اطلاعات اولیه و شرایط ویزای استرالیا

نوع ویزا

نوع خاص ویزای مورد نیاز اتباع خارجی برای استرالیا به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله:

ملیت متقاضی
دلایل سفر به استرالیا
مدت اقامت مورد نظر در استرالیا
هر نوع ویزا شرایط و شرایط خاص خود را دارد و به دارنده اجازه می دهد تا در فعالیت های خاصی در استرالیا شرکت کند.

مدارک مورد نیاز سفارت برای اخذ ویزای استرالیا

 کلیه مدارک نیاز به ترجمه رسمی به زبان انگلیسی دارند. (بدون نیاز به تائیدیه دادگستری و امور خارجه)

1) اصل گذرنامه با امضا به همراه گذرنامه‌­های قبلی

 • مدت اعتبار حداقل 6 ماه از تاریخ ورود و داشتن دو صفحه سفید روبه‌روی هم  
 • ارائه گذرنامه جداگانه برای هر نفر الزامی می‌باشد.

2) 2 قطعه عکس 4.5*3.5 رنگی، تمام رخ با زمینه سفید، کاملاً از روبه‌رو، بدون لبخند، بدون عینک، گردی صورت کاملاً مشخص باشد، حداکثر برای 6 ماه اخیر (عکس با گذرنامه و ویزاهای قبلی یکی نباشد.)

3) اصل و ترجمه شناسنامه و ارائه کپی کارت نظام وظیفه (در صورت انجام خدمت سربازی و یا معافیت از آن)

4) اصل گواهی حساب بانکی با مهر و امضا بانک فقط به زبان انگلیسی (زمان صدور گواهی حساب بانکی حداکثر 10 روز قبل از تاریخ تحویل مدارک به سفارت و سایز پرینت بانکی A4 باشد.)

 • حساب‌های جاری: کارکرد شش ماه اخیر به زبان انگلیسی
 • گواهی تمکن به زبان انگلیسی برای سپرده‌های بانکی به همراه گردش شش ماهه سود به زبان انگلیسی از طرف بانک، همراه با مهر شعبه و امضا بانک 
 • باید حداقل موجودی حساب یا سپرده برای هر نفر 50.000.000 تومان باشد.
مدارک مورد نیاز ویزای استرالیا
کلیه مدارک مورد نیاز اخذ ویزای استرالیا، نیاز به ترجمه رسمی به زبان انگلیسی دارند. (بدون نیاز به تائیدیه دادگستری و امور خارجه)

5) اصل و ترجمه سند مالکیت

6) اصل و ترجمه مدارک شغلی :

الف) پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی و آخرین فیش حقوق از محل کار، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی

ب) وکلا: پروانه وکالت

ج) مشاغل دولتی: حکم کارگزینی، آخرین فیش حقوق و یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال و سمت، میزان حقوق دریافتی و تائیدیه مرخصی

د) بازنشسته‌­ها: حکم بازنشستگی / آخرین فیش حقوق

ه) مشاغل غیردولتی: گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه با ذکر مدت اشتغال و سمت، میزان حقوق دریافتی و تاییدیه مرخصی به همراه فیش حقوق و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان

و) در صورت خویش فرما بودن: جواز کسب / آخرین آگهی تغییرات

ز) معلمان، اساتید و اعضا هیئت علمی دانشگاه: اصل حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار با ذکر مدت اشتغال و سمت، میزان حقوق دریافتی و تاییدیه مرخصی به همراه فیش حقوق

ح) دانش آموزان، دانشجویان : اصل و ترجمه نامه اشتغال به تحصیل

 • جهت دانش آموزانی که در سال تحصیلی قصد سفر دارند، علاوه بر نامه اشتغال به تحصیل، ارائه اصل و ترجمه رضایت­‌نامه کتبی از مدیریت مدرسه با ذکر تاریخ سفر الزامی می­‌باشد.

7) برای فرزندان زیر 18 سال که بدون همراهی والدین یا با یکی از آن‌ها سفر می کنند رضایت‌نامه محضری الزامی است و نیاز به ترجمه به زبان انگلیسی دارد. 

8) مدارک شغلی و مالی همسر برای خانم‌­های خانه­‌دار

 • تکمیل فرم مشخصات فردی و فرم فارسی مربوط به استرالیا به صورت کامل و دقیق (اشاره به رد درخواست ویزا طی 10 سال اخیر در فرم‌ها و ارائه نامه رد درخواست ویزا الزامی می‌باشد.)
 • حضور کلیه مسافرین جهت انگشت نگاری در مرکز انگشت نگاری VFS الزامی می‌باشد.

 • برای افراد بالای 75 سال معرفی نامه ای از سفارت برای معاینات پزشکی توسط پزشک سفارت ارائه خواهد شد.
 • اصل مدارک تا زمان بازگشت مسافر از سفر، نزد آژانس باقی می ماند.
 • اصل مدارک تا زمان بازگشت مسافر از سفر، نزد آژانس باقی می‌ماند.
 • ضمانت­نامه بانکی حداقل به مبلغ 50,000,000 تومان و حداکثر به مبلغ  200,000,000 تومان به‌ازای هر فرد در وجه آژانس محل ثبت نام جهت تضمین بازگشت (حسن انجام تعهدات)
 •  لازم بذکر است با توجه به مدارک ارائه شده و نظر سفارت ممکن است مدارک دیگری از مسافر در خواست گردد که تهیه و ارائه آنها جهت اخذ ویزا الزامی می‌باشد.

دانلود فرم مشخصات فردی

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی