مدارک مورد نیاز سفارت برای ویزای آرژانتین

جغرافیای متنوع آرژانتین همه چیز را از بیابان های خشن تا جنگل های مرطوب و سواحل طولانی اقیانوس گرفته تا کوه های سر به فلک کشیده آند را در بر می گیرد. میراث فرهنگی، هنری و معماری آرژانتین که از شمال نیمه گرمسیری تا مناطق زیر قطب جنوب زیبای پاتاگونیا در جنوب امتداد دارد، به همان اندازه متنوع است و از تأثیرات سراسر جهان متکی است. بوئنوس آیرس با مکان‌های شگفت‌انگیز خود، از جمله محله‌های هنری رنگارنگ مانند La Boca، Recoleta دنیای قدیم، و مناطق مد روز مانند پالرمو، گاهی اوقات بیشتر شبیه اروپا است تا آمریکای لاتین. این پایتخت پر جنب و جوش بهترین مکان برای شروع کاوش است (همچنین بهترین مکان برای یادگیری تانگو، نمادین ترین رقص آرژانتینی است). علاوه بر جاذبه‌های فرهنگی فراوان، جاذبه‌های بزرگ دیگر، از شگفتی‌های طبیعی این کشور است، از جمله آبشار خیره‌کننده ایگوازو، بزرگترین گروه آبشارهای جهان. برای بازدید از آرژانتین، باید برای ویزای آرژانتین درخواست دهید – مگر اینکه از کشوری معاف از ویزا باشید.

آرژانتین جنوبی ترین کشور آمریکای جنوبی و یکی از بزرگترین کشورهای جهان است که بیش از یک میلیون مایل مربع را در بر می گیرد. به دلیل اندازه بزرگ، آب و هوای بسیار متنوعی دارد. پیست‌های اسکی و یخچال‌های طبیعی در زیر قطب جنوب سرد در جنوب، و همچنین بیابان‌ها و جنگل‌ها در نیمه گرمسیری شمال وجود دارد. و در این بین شهرهای زیبایی مانند بوئنوس آیرس یا لاپلاتا وجود دارند که دارای فرهنگ غنی و معماری زیبا هستند. برای آگاهی از تور آمریکای جنوبی با ما در تماس باشید.

ویزای آرژانتین
اخذ ویزای آرژانتین

انواع ویزاهای آرژانتین

ویزاهای آرانتین به دو دسته ویزای کوتاه مدت (که به عنوان ویزای توریستی آرژانتین نیز شناخته می شود) و ویزای بلند مدت (ویزاهای اقامت) تقسیم می شوند.

ویزاهای توریستی آرژانتین (ویزاهای کوتاه مدت)

ویزای توریستی آرژانتین برای اتباع خارجی است که برای مقاصد کوتاه مدت وارد این کشور می شوند می شوند. تا سه ماه اعتبار دارد و می‌توان آن را به زیر دسته‌های زیر تقسیم کرد:

ویزای توریستی آرژانتین برای خارجیانی که برای گردشگری یا سایر مقاصد تفریحی وارد این کشور می شوند می شوند.
ویزای تجاری آرژانتین، برای خارجی هایی که برای کار و بیزینس خود نیاز به ورود به این کشور دارند.
ویزای درمان پزشکی آرژانتین، برای خارجیانی که برای دریافت درمان پزشکی در یک موسسه بهداشتی آرژانتینی نیاز به ورود به آرژانتین دارند می شود.
ویزای رسانه ای/ژورنالیستی آرژانتین، برای اعضای رسانه ای که برای کار خود به آرژانتین سفر می کنند، صادر می شود.
ویزای مذهبی آرژانتین، برای خارجیانی که اعضای یک فرقه مذهبی رسمی در آرژانتین هستند و به سفر با مذهب در حال حاضر هستند.

انواع ویزاهای آرژانتین
ویزاهای آرانتین به دو دسته ویزای کوتاه مدت (که به عنوان ویزای توریستی آرژانتین نیز شناخته می شود) و ویزای بلند مدت (ویزاهای اقامت) تقسیم می شوند.

اقامت ویزای آرژانتین (ویزاهای بلند مدت)

ویزای بلند مدت (Residence) آرژانتین همانطور که از نامش پیداست برای خارجی هایی صادر می شود که می توانند در آرژانتین اقامت داشته باشند. رایج ترین انواع ویزاهای اقامت آرژانتین عبارتند از:

ویزای کار آرژانتین که برای خارجی ها صادر می شود که در آرژانتین کار پیدا کرده اند و مجوز کار گرفته اند. کارفرمای شما مجوز کار شما را از طرف شما تنظیم می کند.
ویزای دانشجویی آرژانتین که برای خارجیانی صادر می شود که می توانند خود را در یک موسسه آموزشی آرژانتین دنبال کنند.
ویزای خانوادگی آرژانتین، که برای خارجی‌های خارجی صادر می‌شود که می‌توانند به یکی از اعضای خانواده نزدیک که شهروند یا مقیم دائم آرژانتین باشند، بپیوندند.
ویزای سرمایه گذاری آرژانتین، که برای خارجی های خارجی صادر می شود که مقدار قابل توجهی پول در یک فعالیت، تجارت یا خدمات در آرژانتین سرمایه گذاری می کند (حدود 1.5 میلیون پزو آرژانتین).
ویزای بازنشستگی آرژانتین، که برای خارجی هایی صادر می شود که می توانند در آرژانتین بازنشسته شوند و بدون نیاز به کار می توانند از نظر مالی خود را تامین کنند. آنها باید حداقل 30000 پزو آرژانتین ماهانه از حقوق بازنشستگی داشته باشند.

ویزای ترنزیت آرژانتین

ویزای ترانزیت آرژانتین برای اتباع خارجی صادر می شود که به منظور تردد به کشور ثالث وارد خاک آرژانتین می شوند. ویزای ترنزیت آرژانتین 10 روز اعتبار دارد. در شرایط استثنایی، ویزا را می توان در اداره ملی مهاجرت تمدید کرد.

مسافرانی که در فرودگاه آرژانتین برنامه خود را تغییر می دهند، اما منطقه ترانزیت را ترک نمی کند و اقامت آنها را کمتر از 12 ساعت است، نیازی به ویزای ترانزیت ندارد.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای آرژانتین

1) اصل گذرنامه با امضا، به همراه گذرنامه‌­های قبلی 

الف) مدت اعتبار حداقل 7 ماه از تاریخ ورود و داشتن دو صفحه سفید روبه‌روی هم

ب) ارائه گذرنامه جداگانه برای هر نفر الزامی است. 

2) 3 قطعه عکس 4*6 رنگی، تمام رخ با زمینه روشن، کاملاً از روبه‌رو، بدون لبخند، بدون عینک، گردی صورت کاملاً مشخص باشد. (عکس با گذرنامه و ویزاهای قبلی یکی نباشد.)

3) گواهی تمکن 6 ماهه به زبان انگلیسی با مهر شعبه و امضاء بانک (زمان صدور گواهی حداکثر یک ماه قبل از تاریخ تحویل مدارک به سفارت باشد.)

  • باید حداقل موجودی حساب یا سپرده برای هر نفر 50.000.000 تومان باشد.
مدارک مورد نیاز اخذ ویزای آرژانتین
کلیه مدارک نیاز به ترجمه رسمی به زبان انگلیسی دارند. (بدون نیاز به تائیدیه دادگستری و امور خارجه)

4) اصل و ترجمه مدارک شغلی:

الف) پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی یا پروانه دائم پزشکی

ب) وکلا: پروانه وکالت

ج) مشاغل دولتی: حکم کارگزینی یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر (با تاریخ صدور کمتر از یک ماه)

د) بازنشسته‌­ها: حکم بازنشستگی

ه) مشاغل غیردولتی: گواهی اشتغال به کار با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر از شرکت مربوطه (با تاریخ صدور کمتر از یک ماه)

و) در صورت خویش فرما بودن: جواز کسب / آگهی تاسیس یا آخرین آگهی تغییرات

ز) معلمان، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه : حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر (با تاریخ صدور کمتر از یک ماه)

ح) دانش آموزان و دانشجویان : نامه اشتغال به تحصیل

5) برای فرزندان زیر 18 سال که بدون همراهی والدین یا با یکی از آن‌ها سفر می کنند رضایتنامه محضری الزامی است و نیاز به ترجمه به زبان انگلیسی دارد.

6) اصل و ترجمه مدارک شغلی و مالی همسر برای خانم‌­های خانه‌­دار

  • تکمیل فرم مشخصات فردی به صورت کامل و دقیق
  • امضا فرم رضایت شرکت در سفر توسط والدین (هر دو) برای فرزندان زیر 18 سال
  • حضور کلیه مسافرین در سفارت الزامی می‌­باشد.

لازم بذکر است با توجه به مدارک ارائه شده و نظر سفارت ممکن است مدارک دیگری از مسافر در خواست گردد که تهیه و ارائه آنها جهت اخذ ویزا الزامی می‌باشد.

دانلود فرم مشخصات فردی

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی