فرودگاه های گرجستان

گرجستان در مرزهای اروپای شرقی و آسیای غربی قرار دارد. گرجستان یکی از محبوب ترین مقصد های تعطیلات است که به دلیل تاریخ ریشه دار 1500 سال و فرهنگ آن مقصد بسیاری از گردشگران است. گرجستان به عنوان سرزمینی تحت سلطه بسیاری از امپراطوری ها و کشورهایی مانند سلجوکی ها ، رومی ها ، عثمانی ها و روسیه در طول تاریخ خود ، اهمیت زیادی را به پیشینه عمیق و فرهنگ ملی خود می بخشد. علاوه بر این ، پویایی جمعیت جوانان در خیابان های پر جنب و جوش آن به شدت احساس می شود. بنابراین ، گرجستان در هر روز در گردشگری به برجستگی بیشتری می رسد. این کشور با تأمین نیازهای مسافران از همه سبک ها ، روز به روز گردشگران بیشتری را به خود جلب می کند و گذشته را کاملاً با معاصر آمیخته می کند. اگر در حال دیدن یک تعطیلات آرام هستید تا شاهد پیشینه فرهنگی باشید و از یک فضای دلپذیر در شهرهای سرگرم کننده یا روستاهای کوهستانی خود لذت ببرید ، نگاهی به تور گرجستان ما بیندازید و شروع به برنامه ریزی سفر خود به این کشور شگفت انگیز کنید. در این مطلب، فرودگاه های گرجستان برای مسافران ارائه شده است تا سفر خود را با آگاهی در رابطه با این کشور غنی شروع کنید.

پرواز به فرودگاه های گرجستان
پرواز به فرودگاه های گرجستان

موقعیت گرجستان

 گرجستان به شمال توسط روسیه ، به شرق توسط آذربایجان ، به جنوب توسط ارمنستان و جنوب غربی توسط ترکیه همجوار است. گرجستان در منطقه قفقاز در ساحل شرقی دریای سیاه قرار دارد که بین روسیه در شمال و ترکیه، ارمنستان و آذربایجان در جنوب قرار گرفته است. این در حدود 2590 کیلومتری شرق مونیخ، 3450 کیلومتری شرق لندن و 8890 کیلومتری شرق نیویورک است!

پرواز به فرودگاه های گرجستان

فرودگاه های اصلی ورود به گرجستان تفلیس پایتخت (TBS) و دومین شهر بزرگ کوتائیسی(KUT) هستند. فرودگاه ها در طرف مقابل کشور قرار دارند و تقریباً 4 ساعت از هم فاصله دارند (270 کیلومتر). گزینه سوم در باتومی (BUS) در جنوب غربی کشور، پروازهای برنامه ریزی شده عمدتاً از اروپای شرقی و خاور میانه را محدود کرده است. باتومی می تواند برای دسترسی به قفقاز کوچک بسیار برفی از جمله پیست اسکی جدید مفید باشد.

مقصد نهایی شما در گرجستان، انتخاب فرودگاه شما را تعیین می کند. برای گوداوری و کازبگی، تفلیس ورودی شماست. برای Bakhmaro & Adjara یا Tetnuldi، Hatsvali، Mestia و Svaneti، Kutaisi راحت ترین است. تفلیس با پروازهای منظم از بسیاری از فرودگاه‌های اصلی اروپایی، بسیار راحت‌تر است.

فرودگاه های گرجستان

فرودگاه بین المللی تفلیس شوتا روستاولی — فرودگاه TAV

فرودگاه بین المللی تفلیس فرودگاه اصلی خدمت Tbilisi ، پایتخت گرجستان است. در فاصله 17 کیلومتری جنوب شرقی شهر واقع شده است. این فرودگاه این شهر را به مقصد های مختلف بین المللی مانند  لندن ، پاریس ، مسکو ، استانبول ، دبی و فرانکفورت متصل می کند. کل فرودگاه در سال 2007 بازسازی شد تا ظرفیت حمل و نقل مسافر خود به 2.8 میلیون نفر در سال افزایش یابد. این فرودگاه در سال 2011 1.06 میلیون مسافر خدمت کرد. در دسامبر 2011 این فرودگاه از یک میلیون مین مسافر سال خود استقبال کرد. در سال 2011 این فرودگاه به جایزه برند گلدن در گروه حمل و نقل و خدمات در مراسم سالانه برند طلایی ، مشهور به عنوان اسکار تجاری در گرجستان اهدا شد. از ماه می2012 یک سرویس قطار شبانه در فرودگاه آغاز شد. از ایستگاه راه آهن واقع در 70 متر از ترمینال فرودگاه عبور می کند. قبلاً فقط در صبح ها در دسترس بود.

فرودگاه بین المللی تفلیس شوتا روستاولی — فرودگاه TAV
فرودگاه بین المللی تفلیس شوتا روستاولی — فرودگاه TAV

در فوریه 2007، بازسازی فرودگاه به پایان رسید. ترمینال بین المللی جدید، پارکینگ، خدمات بهبودیافته، تاکسی و باند فرودگاه و همچنین تجهیزات حمل و نقل خریداری شد. یک خط راه آهن به مرکز شهر ساخته شد. روزانه شش قطار در هر جهت فرستاده شد. خیابان جورج دبلیو بوش از فرودگاه به مرکز تفلیس منتهی می شود.

این فرودگاه به عنوان یک مرکز مدرن و کاربردی ساخته و در ساخت و ساز آن از تکنولوژی بالا استفاده شد. این تکنولوژی برای ارائه جریان خدمات بهینه مسافران و چمدان ها در پارکینگ هواپیما طراحی شده است، مساحت مفید کامل 25000 متر مربع است. امکان گسترش بیشتر ترمینال بدون توقف عملیات وجود دارد. در فرودگاه، مراکز پذیرایی عمومی، فروشگاه های معاف از مالیات و دفاتر شرکت های کرایه اتومبیل وجود دارد.

www.tbilisiairport.com

فرودگاه بین المللی باتومی

این فرودگاه گرجستان، در 2 کیلومتری جنوب غربی باتومیT شهری در ساحل دریای سیاه و پایتخت آژارا  و در 20 کیلومتری شمال آرتوین (ترکیه) واقع شده است. علاوه بر پروازهای داخلی و بین المللی، فرودگاه پروازهای منطقه ای در شمال شرق ترکیه را ارائه می دهد و به عنوان یک فرودگاه داخلی و بین المللی برای گرجستان و شمال شرقی ترکیه فعالیت می کند.

برای رسیدن به مرکز شهر می توانید یک ترنسفر خصوصی ترتیب دهید یا تاکسی بگیرید. پایه تاکسی در خارج از ترمینال فرودگاه واقع شده است. اتوبوس های عمومی و اتوبوس های شاتل نیز در دسترس هستند.

فرودگاه باتومی کلاس 2 با قابلیت پذیرش هواپیماهای Il-18، Tu-134، Yak-42، Boeing 737، Airbus A319، Airbus A320 و همچنین انواع هلیکوپترها را دارد. حداکثر وزن برخاست هواپیما 64 تن است. ساختمان جدید ترمینال فرودگاه در 26 می 2007 با مساحت 3915 متر مربع و ظرفیت 600000 مسافر در سال به بهره برداری رسید.

فرودگاه بین المللی باتومی
فرودگاه بین المللی باتومی

batumiairport.com

فرودگاه ناتاختاری

فرودگاه هوایی ناتختاری یک فرودگاه کوچک در Mtskheta-Mtianeti ، گرجستان است. در نزدیکی سایر میدان های هوایی عبارتند از: فرودگاه مختاری ، فرودگاه بین المللی تفلیس ، پایگاه هوایی Tbilisi Soganlug ، پایگاه هوایی Vaziani و پایگاه هوایی Tbilisi Marneuli واقع شده است.

فرودگاه هوایی ناتختاری فرودگاهی است که توسط جت های خصوصی در ناتختاری ، جورجیا استفاده می شود. حداکثر طول باند 948 متر دارد. در فرودگاه فقط یک باند وجود دارد.

فرودگاه ناتاختاری
فرودگاه ناتاختاری

فرودگاه ملکه تامار

فرودگاه ملکه تامار در شهر قرون وسطایی مستیا واقع شده است که در ارتفاع 1400 متری از سطح دریا در 25 کیلومتری جنوب کوه البروس واقع شده است. این مجموعه شامل یک ساختمان برای مسافران و طول باند 1120 متر است. این پروژه توسط شرکت ساختمانی گرجستان اجرا شد، کار حدود 300 نفر و توسط معمار یورگن مایر بود. هدف این پروژه معماری برج‌های دفاعی سنگی سوان است که نه چندان دور از باند فرودگاه قرار دارند. ساخت و ساز در اواخر سال 2010 به پایان رسید، سال جدید با خروج فرودگاه از هواپیما آغاز شد. در زمستان، فرودگاه می تواند هواپیماهای تک موتوره و مسافری کوچک را در خود جای دهد که برای 18 نفر طراحی شده است، و در تابستان – هواپیما برای حداکثر 50 مسافر.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی