تور نوروز ازمیر

نوروز آیینی است که قدمت آن حداقل به قرن ششم قبل از میلاد برمی‌گردد که سال نو را جشن می‌گیرند، بهار را آغاز می‌کنند و تولد دوباره طبیعت را جشن می‌گیرند. این جشن تاریخی در روزهای 20 یا 21 مارس در بسیاری از کشورهای حاشیه جاده ابریشم از جمله افغانستان، آذربایجان، هند، ایران، عراق، قزاقستان، قرقیزستان، پاکستان، تاجیکستان، ترکیه، ترکمنستان و ازبکستان، برگزار می‌شود. مردم و گردشگران در تور نوروز ازمیر، آغازهای جدید و بازگشت بهار را جشن می گیرند که از اهمیت معنوی زیادی برخوردار است زیرا نماد پیروزی خیر بر شر و شادی بر غم است. نوروز شامل آداب، مراسم و رویدادهای فرهنگی و همچنین لذت بردن از یک وعده غذایی خاص در کنار عزیزان است.

تور نوروز ازمیر
تور نوروز ازمیر

نوروز که یکی از مقدس‌ترین روزهای تقویم باستانی زرتشتی است، رویدادی سالانه است که میراث مشترک جاده‌های ابریشم، سنت‌ها و فرهنگ آن، مرتبط با تولد بهار را گرامی می‌دارد. نوروز توسط مردمی با پیشینه های مذهبی و فرهنگی مختلف جشن گرفته می شود و آداب و رسوم آن نسل به نسل در جاده های ابریشم منتقل شده است. با گذشت زمان، نوروز توسعه و گسترش یافته و تأثیرات اجتماعی، مذهبی و فرهنگی جدیدی را در خود جای داده است. اگرچه سنت ها و آداب و رسوم نوروز در کشورهای مختلف متفاوت است، اما ویژگی های وحدت بخش بسیاری وجود دارد. به عنوان مثال، در بیشتر مناطق، قبل از جشنواره، مردم رقص‌های آیینی مانند پریدن از روی آتش و نهرها را اجرا می‌کنند.

گشت و گذار با تور ازمیر
گشت و گذار با تور ازمیر

یکی دیگر از آیین های رایج که در تور نوروز ازمیر، تهیه سفره نوروزی است. اشیاء روی میز نماد خلوص، روشنایی، فراوانی، شادی و باروری برای سال نو هستند. در روز نوروز، مردم جشن می گیرند، اعضای خانواده و دوستان خود را ملاقات می کنند و هدایایی را مبادله می کنند. نوروز همچنین مناسبتی برای فعالیت‌های فرهنگی سنتی است که شیوه‌های رایج را با آداب و رسوم محلی ترکیب می‌کند، مانند شعر، موسیقی، جشن‌های در فضای باز یا نمایش‌های خیابانی محلی.

تور نوروز ازمیر نه تنها فرصتی برای لذت بردن از آداب و رسوم فرهنگی باستانی جاده های ابریشم، بلکه برای ترویج صلح و همبستگی در میان جوامع با شناخت اهمیت هویت های کثرت گرایانه ما فراهم می کند. نوروز از آنجایی که به تنوع فرهنگی و دوستی بین مردم و جوامع مختلف کمک می کند، با دستورات یونسکو مطابقت دارد.

به ویژه در رابطه با کنوانسیون 2003 برای حفاظت از میراث فرهنگی ناملموس، نوروز به عنوان یک عنصر در سال 2009 ثبت شد و در سال 2016 به ابتکار مشترک افغانستان در فهرست نمایندگی میراث فرهنگی ناملموس بشریت تمدید شد. آذربایجان، هند، ایران، عراق، قزاقستان، قرقیزستان، پاکستان، تاجیکستان، ترکیه، ترکمنستان و ازبکستان. در سال 2010، “روز جهانی نوروز” توسط مجمع عمومی سازمان ملل متحد اعلام شد. این قطعنامه از تلاش‌های کشورهای عضوی که نوروز در آن جشن گرفته می‌شود برای حفظ و توسعه فرهنگ و سنت‌های مرتبط با نوروز استقبال می‌کند و کشورهای عضو را تشویق می‌کند تا برای افزایش آگاهی در مورد نوروز و سازماندهی رویدادهای سالانه به مناسبت این جشن تلاش کنند.

آب و هوا ازمیر در تور نوروز ازمیر

آب و هوای ازمیر در ماه مارس شروع به بهبود می کند و می توانید دمای گرمتر با بارش متوسط ​​را انتظار داشته باشید. شهر هنوز در ماه مارس بسیار ساکت و آرام است، که اگر می‌خواهید از شلوغی شلوغی که در تابستان وارد می‌شود دوری کنید، عالی است.

درباره آسانسور تاریخی ازمیر
درباره آسانسور تاریخی ازمیر

تأثیرات جغرافیایی

ازمیر دارای آب و هوای سنتی مدیترانه ای است که در ماه مارس شروع به گرم شدن می کند. این شهر در سواحل غربی ترکیه قرار دارد و برخی از بهترین سواحل این کشور را در خود جای داده است. بیشتر آنها تفرجگاه های مخصوص به خود را دارند که مملو از کافه ها، بارها و مراکز موج سواری است. می‌توانید از خرید در مرکز شهر لذت ببرید یا برای خرید سوغاتی‌ها و معاملات عالی به بازار بروید.

میانگین دمای روزانه حدود 16 درجه سانتی گراد است که بسیار ملایم و لذت بخش است. در شب، دمای هوا تا 6 درجه سانتیگراد سرد می شود و سرعت باد به 9 مایل در ساعت می رسد. 12 ساعت آفتاب درخشان در روز وجود دارد، که بیش از زمان کافی برای استراحت در ساحل، گشت و گذار در شهر و رفتن به افسوس برای آن روز است. سطح رطوبت در بیشتر ماه ها حدود 71 درصد است و میانگین بارندگی 81 میلی متر در ده روز پخش می شود.

جاذبه های دیدنی در تور نوروز ازمیر

میدان کوناک و برج ساعت

اولین توقف شما درتور نوروز ازمیر باید میدان کوناک واقع در مرکز شهر باشد. در اینجا یک برج ساعت زیبا، هدیه امپراتور آلمان ویلهلم دوم به عبدالحمیت دوم پادشاه عثمانی و نمادی از شهر را خواهید دید. این همچنین یک ورودی به بازار قدیمی با اتصال به اتوبوس، سیستم تراموا و کشتی های شهری است. میدان کوناک همچنین یک ایستگاه استراحت محبوب و مکانی عالی برای تماشای مردم است.

افسوس یک سایت میراث جهانی یونسکو، یکی از عجایب هفتگانه جهان باستان است و برای علاقه مندان به تاریخ و باستان شناسی ضروری است. افسوس با کتابخانه معروف سلسوس، یکی از بزرگترین کتابخانه های جهان روم، یک جاذبه گردشگری بسیار محبوب است.

خود شهر دارای آثار و مکان های دیگر مانند آمفی تئاتر، معبد هادریان و معبد آرتمیس است. خانه‌های پلکانی افسوس با موزاییک‌های رنگارنگشان که نگاهی اجمالی به زندگی مجلل رومیان باستان به ما نشان می‌دهند، بسیار جذاب هستند.

شما می توانید به تنهایی یا با یک تور راهنما که از ازمیر حرکت می کند، از افسوس دیدن کنید. اگر ماشین شخصی خود را دارید، روز خود را در روستای عجیب و غریب Şirince به پایان برسانید، جایی که می توانید از شراب های میوه محلی لذت ببرید.

در چند کیلومتری اینجا، خانه مادر مریم متعلق به قرن پنجم اکنون به زیارتگاه تبدیل شده است. بر اساس یک افسانه، مریم باکره ممکن است آخرین سالهای زندگی خود را در اینجا گذرانده باشد.

ازمیر و حقایق جالب آن
ازمیر و حقایق جالب آن

سایت های مذهبی و معنوی در تور نوروز ازمیر

تاریخ چندفرهنگی ازمیر با نگاهی به مکان‌های مذهبی مختلف آن مانند کلیسای جامع سنت جان، کلیسای ارتدکس سنت ووکولوس و مسجد سالپچی اوغلو مشهود است.

این شهر دارای تعدادی کلیسا، مسجد و کنیسه است (برای بازدید از برخی از آنها به رزرو قبلی نیاز دارید). در داخل می توانید جلسات دعا را نیز ببینید و در عین حال معماری و دکوراسیون داخلی را تحسین کنید. کلیسای سنت ووکولوس در محله بسمانه حتی یک حیاط کوچک برای استراحت شما دارد. یادآوری از تنوع ازمیر!

آسانسور تاریخی / Asansör

این آسانسور که توسط یک تاجر محلی در اوایل دهه 1900 برای سهولت حمل و نقل کالا و مردم به تپه های شیب دار ازمیر ساخته شد، به یک نقطه عطف مهم و یکی از محبوب ترین مکان ها برای عکاسی در شهر تبدیل شده است. و استفاده از آن کاملا رایگان است!

از استراحت در رستوران و کافه در بالا یا در یکی از بوتیک‌های کوچک در خیابان منتهی به ساختمان، به نام داریو مورنا، ساکن این خیابان که بعدها به یک موسیقی‌دان معروف در فرانسه تبدیل شد، لذت ببرید. خانه ای که در آن زندگی می کرد که البته هنوز زنده است.

بالچوا و تله کابین آن

بالچوا یکی از مناطق مسکونی متعدد ازمیر است. این شهر خانه بسیاری از مراکز خرید و همچنین تنها سیستم تله کابین ازمیر در کوه دده است. این تله کابین یکی از قدیمی ترین بالابرهای هوایی ترکیه است. پس از 40 سال از کار افتادن، بازسازی شد و در سال 2015 دوباره شروع به کار کرد. با یک سواری شیب دار به بالای کوه، در سراسر دانشگاه مدرن اقتصاد ازمیر، منظره شهر از تله کابین خیره کننده است.

در بالای آن، می توانید چای خانه ها و لوازم ضروری باربیکیو را برای لذت بردن از یک پیک نیک در بالای کوه با خانواده و دوستان خود در تور نوروز ازمیر پیدا کنید. میزهای پیک نیک زیادی وجود دارد که از مناظر دو طرف کوه لذت می برید.

آسانسور تاریخی در ازمیر ترکیه
جاده ساحلی و محلات هلیل رفعت پاشا که 58 متر ارتفاع و 55 پله از هم فاصله دارند، اکنون با بهره برداری از بالابر بازسازی شده است.

یک تلسکوپ منظره ای از ازمیر و İnciralti را ارائه می دهد، محله ای با جنگل کوچک و تالاب که در آن می توانید فلامینگوها را ببینید. اگر صبح بیایید، بسیاری از رستوران های سطح زمین نیز صبحانه ترکی ارائه می دهند.

برای یک روز اسپا، بالچوا یک حمام حرارتی افسانه ای ارائه می دهد: حمام آگاممنون. اعتقاد بر این است که این حمام ها توسط آگاممنون پادشاه یونان (فرمانده جنگ تروا) و سربازانش پس از نبرد مورد استفاده قرار گرفته است.

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی