تور داخلی

ایران کشوری پهناور در خاورمیانه است که در هر فصل زیبایی های خود را دارد. از جاذبه های گردشگری ایران می توان به سواحل زیبا، کوه های سرسبز، آب و هوای فوق العاده در هر چهار فصل، مکان های تاریخی باستانی و آثاری که فرهنگ و تمدن غنی ایران را به نمایش می گذارد، اشاره کرد. مکان های منحصر به فرد ایران هر گردشگری را در جهان جذب می کند. بنابراین، چمدان هایتان را ببندید تا جاذبه های گردشگری در تور داخلی را توصیف کنیم، مثل اینکه در حال بازدید از آن هستید. برخی از مکان های تاریخی ایران فوق العاده هستند.

26 سایت میراث جهانی یونسکو کشور ما را به عنوان یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان از نظر گنجینه های طبیعی و تاریخی رتبه بندی می کند. همچنین هزاران اثر باستانی، تاریخی و طبیعی دیگر از جمله جاذبه های ایران هستند که حتما باید در تور داخلی از آنها دیدن کنید. اگر شما نیز علاقه مند به بازدید حضوری از تمامی این زیبایی ها هستید، می توانید تور داخلی هیجان انگیز زیادی را در وب سایت ما بیابید. آنها را نیز بررسی کنید.

چایخانه سرای مهر از رستوران‌های شیراز
چایخانه سرای مهر از رستوران‌های شیراز

ایران کشوری است که به طرز باورنکردنی دست کم گرفته شده با تاریخ بسیار زیاد، دوستانه ترین مردم و نفس گیرترین معماری. ایران کشوری پهناور پر از جاذبه های تاریخی باشکوه و مناظر طبیعی خیره کننده است. تنوع جاذبه های ایران، آن را به مقصدی شگفت انگیز برای مسافران با هر سلیقه ای تبدیل کرده است. با این حال، برنامه ریزی یک سفر ایده آل به ایران در تور داخلی را نیز دشوار می کند.

تور داخلی، سفری فرهنگی است که هم ایران مدرن و هم ایران باستان را به شما نشان خواهد داد. این یک سفر رفت و برگشت در سرزمین های ایرانی است که به ویژه به فرهنگ جویان توصیه می شود که چهره مدرن ایران و بقایای باستانی ایران را مانند 2500 سال پیش نشان دهد. برای بیش از 300 سال، ایران نقش اصلی را در امپراتوری های یونانی، عرب، مغول و ترک ایفا کرده است و همه آنها را تا حدی تحت تأثیر قرار داده است (جنبه های هنری، علمی، فلسفی یا مذهبی). طبیعت ایران نیز با مناظر متناوب مانند بیابان ها، واحه ها، مناطق سرسبز، باغ ها و غیره شگفت زده می شود.

جاذبه های باستانی ایران در تور داخلی

بیش از هفت هزار سال تاریخ و تمدن ایران را به یکی از کهن ترین مکان های جهان تبدیل کرده است. آیا کشف بقایای سکونتگاه های شهری و آثار تاریخی که قدمت آنها به 7000 سال قبل از میلاد می رسد در ایران جای تامل ندارد؟! یکی از زیباترین زیگورات‌های جهان، چغازنبیل 3200 ساله (یونسکو) و یادگارهای چشمگیر امپراتوری هخامنشی مانند تخت جمشید (یونسکو) و گورستان نقش رستم از بهترین مکان‌های باستانی برای بازدید در ایران هستند که باید در تور داخلی از آنها بازدید کنید.

جاذبه های اسلامی در ایران

پس از تسخیر اعراب بر ایران و سقوط ساسانیان، ایران به یک کشور اسلامی تبدیل شد. این آیین جدید به تدریج با تمدن هزاران ساله موجود در هم آمیخت و زیبایی های معماری، هنری، ادبی و معنوی را به وجود آورد که ایران را بیش از پیش گرانبها کرده است. میدان نقش جهان تحسین‌شده اصفهان احتمالاً یکی از بهترین نمونه‌های معماری اسلامی ایران و مکان‌های گردشگری برتر ایران است.

مقبره شاه چراغ
مقبره شاه چراغ

جاذبه های زرتشتی در ایران

مردی به نام زرتشت بیش از 4000 سال پیش متولد شد، ایران را تغییر داد و یکی از کهن ترین و الهام بخش ترین ادیان جهان را به دنیا آورد. این رهبر معنوی که به طبیعت احترام عمیقی داشت و به خدای مهربان اعتقاد داشت، پیامبر بزرگ ترین امپراتوری های ایرانی شد: مادها، هخامنشیان و ساسانیان. از دینی که او آفرید، آیین زرتشتی، آیین های ریشه دار، سنت های منحصر به فرد و بناهای کهن در ایران باقی مانده است. یزد به عنوان نماد کنونی آیین زرتشتی دارای جاذبه های ایران است که شما را با این باور کهن آشنا می کند.

جاذبه های فرهنگی ایران در تور داخلی

ادبیات، هنر، موسیقی، سنت‌ها و جشن‌هایی که با عشق، معنویت، فلسفه و حکمت گره خورده است از زیباترین رازها و جذابیت‌های ایران زمین است. سبک زندگی روستایی، محلی و عشایری نیز از دیگر زیبایی هایی است که باید در تور داخلی آن ها را کشف کنید. کشف این میراث ناملموس ایرانی در کنار توقفگاه های جاذبه های گردشگری ایران، سفر شما را غنی می کند و فراموش کردن آن را سخت می کند. جشنواره هایی مانند نوروز و یلدا، سازهایی مانند تنبور که با حلقه عرفانی خود شما را مسحور می کنند و سنت های کوچکی که با گذراندن وقت با مردم می توانید کشف کنید، از جاذبه های فرهنگی ایران هستند.

اصفهان
اصفهان

جاذبه های مدرن ایران

شما می توانید رگه های زیبایی از مدرنیته را در شهرهای برتر ایران پیدا کنید. اگرچه سنت هنوز برجسته است، زندگی مدرن در سبک زندگی و معماری نفوذ کرده است. تحسین برانگیزترین جاذبه های مدرن ایران را می توان در پایتخت، تهران کشف کرد. موزه هنرهای مدرن، پل طبیعت و نمادهای نمادین شهر، برج آزادی و برج میلاد، مکان‌های مدرنی هستند که باید در ایران بازدید کنید.

جاذبه های طبیعی ایران در تور داخلی

آنچه طبیعت ایران را خاص و جزو برترین جاذبه های ایران می کند، تنوع شگفت انگیز آن است. در ایران می‌توانید در کوه‌های سرد برفی اسکی کنید، آفرود را تا اعماق بیابان‌های شنی داغ تجربه کنید، در جزایر آفتابی قدم بزنید، در جنگل‌های انبوه پیاده‌گردی کنید و مناظر بی‌نظیری مانند حرا، گنبدهای نمکی و دیگر شگفتی‌های زمین‌شناسی را ببینید.

باغ ارم یونسکو از میراث جهانی یونسکو
باغ ارم یونسکو از میراث جهانی یونسکو

مکان های تاریخی ایران

مکان های تاریخی ایران یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری برای گردشگرانی است که به ایران سفر می کنند. جذابیت این مکان های تاریخی به دلیل معماری جذاب و منحصر به فرد ایرانی است. ایران یکی از معدود کشورهای جهان با تاریخ غنی و پربار است. هیچ چیز به اندازه بازدید از مکان های تاریخی نمی تواند شما را با فرهنگ اقوام مختلف آشنا کند. در ایران در هر شهر و روستایی که سر بزنید حداقل با یک اثر تاریخی مواجه خواهید شد. از سال 1358 به جز یزد، 21 اثر فرهنگی، تاریخی و طبیعی ایران در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی