مسجد جامع سلطان قابوس

مسجد جامع سلطان قابوس یکی از زیباترین و باشکوه‌ترین مساجد مدرن جهان است که در سال ۲۰۰۱ افتتاح شد. از جاذبه های این مسجد می توان به فرش نمازگزاران آن اشاره کرد.این فرش ۲۱ تن وزن داشته و ۴ سال طول کشید تا بافت آن به اتمام برسد.در طراحی آن ازسنت‌های فرش تبریز، کاشان و اصفهان استفاده شده است

طرح این فرش از نقشه گنبد مسجد شیخ لطف الله اصفهان و ترکیب طرح افشان شاه عباسی و سایر نگاره‌های تزیینی ایرانی و اسلامی الهام گرفته‌  شده است و برای بافت آن توسط بافندگان هنرمند ایرانی، ۴ سال زمان صرف شده است. رقیب زیبای این فرش نفیس را می‌توان در سقف چوبی سالن دید که با نقوش عربی و خطاطی تزیین شده است.

این مسجد به سفارش سلطان قابوس به هنرمندان ایرانی در نیشابور و با همکاری عمانی ها ساخته شده است.

این مسجد از معدود مساجد عمان است که غیرمسلمانان می‌توانند از شنبه تا پنج شنبه هرهفته و از ساعت 8 تا 11 صبح از این مکان فوق‌العاده زیبا به صورت رایگان دیدن کنند.

 

این مسجد با موزاییک‌های زیبا و رنگارنگی تزیین شده،برای دیدن این هنرهای دستی زیبا وقت بگذارید و از آن لذت ببرید که واقعاً یک کار هنری بی نظیر است. البته اگر دوری هم در راهروی بیرون مسجد بزنید شاهد انواع آثار هنری موزاییک خواهید بود. چنانچه به کتابخانه بزرگ مسجد بروید با حجم بالایی از کتاب مواجه می‌شوید(20هزارجلد)

 

 • هتل های مشهد

  هتل سارینا مشهد

  نمایش سایت

  رزرو هتل

  sarina-hotel

  هتل پرستاره مشهد

  نمایش سایت

  رزرو هتل

  New-Project-5

  هتل انقلاب مشهد

  نمایش سایت

  رزرو هتل

  New-Project-1

 • هتل های کیش

  هتل هلیا کیش

  نمایش سایت

  رزرو هتل

  New-Project-2

  هتل کوروش کیش

  نمایش سایت

  رزرو هتل

  New-Project-3

  هتل پارمیدا کیش

  نمایش سایت

  رزرو هتل

  New-Project-4 (1)

 • همین الان رزرو کن